زندگی با والدین

ناشناس | 6 ماه پیش

آقایی هستم 29ساله مجرد، شاغل، بنا به دلایلی هنوز نتونستم ازدواج کنم و در کنار والدین زندگی میکنم، مادرم خیلی ساده هستش و زود عصبی میشه، بیشتر مشکل اینه که مادرم خیلی منفی گراست و به منم اثر میزاره ، در طول روز مدام میگه اون پسرم فلانه، این دخترام فلاند، اون عروسم بدن و..‌فقط خودش خوشش بیاد ازکسی صحبتی نمیکنه، الان 20روزیست حرفم شده باهاش و خونه خودم زندگی میکنم، ولی خیلی ناراحت و دپرس شدم،، خواستم بپرسم راه حلی برای درمان منفی گرایی مادر هست؟؟ لازم برم باهاش زندگی کنم یا عادت کنم خونه خودم باشم؟

روز و روزگارتان خوش در جهت رشد فردیتان به زندگی مستقل خود بها دهید و در جهتش پیش بروید .گاه افکار منفی و مسمومی که حتی از دگران مهم زندگی همچون ترکش هایی به جان ما می نشیند ،می تواند راه را برای ادامه زندگی دشوار کند . پیشنهاد میکنم در جهت خودشناسی و یادگیری ارتباط موثر و کارآمد با مادر از کمک حرفه ای بهره گیرید .


برای مشاوره تلفنی با این روانشناس را نصب کنید

مشاوره و روانشناسی  

سلام عزیز در پیام شما منظور از منفی گرایی خیلی واضح نبود و اینکه این بحث درباره چه موضوعی بوده که باعث شده شما خونه رو ترک کنید هم مشخص نیست ولی بطور کلی این تفکر که می شود دیگران را تغییر داد، درست نیست مگر اینکه این تغییر به میل و اراده خود فرد اتفاق بیافته. کاری که شما در این شرایط میتونید انجام بدید تمرکز روی خودتون هست یعنی بتونید خودتونو با شرایط منطبق کنید که لازمه این کار کسب مهارت هست. اما درباره این موضوع که چرا زمانی که شما منزل مستقل دارید و اونجا ساکن میشید احساس راحتی ندارید، هم باید بررسی بشه. همراه شما هستیم موفق باشید


برای مشاوره تلفنی با این روانشناس را نصب کنید

مشاوره و روانشناسی