چه رفتاری مقابل بی اعتماد به نفس بودن پسرم انجام دهم؟

ناشناس | 2 هفته پیش

پسر من الان یک سال و نیمه است و بسیار بدون اعتماد به نفس است، فقط سعی میکند رفتار برادر دوقلوی خودش را تکرار کند تا مورد توجه قرار بگیرد و به خاطر اینکه از افتادن خجالت میکشید تا همین یک ماه پیش راه نمیرفت و هر وقت که می افتد خیلی خجالت میکشد و گریه میکند اما برادرش این رفتار را ندارد و اگر افتاد زود بلند میشود. باید چکار کنم که از همین کودکی دچار بی اعتماد به نفسی نشود و خجالتی نباشد؟

سلام و احترام و خدا قوت مادر گرامی فرزندان دوقلو ناخودآگاه توسط اطرافیان مورد مقایسه قرار میگیرند و این کار بطور معمول موجبات ناکامی رو برای یکی از طرفین در هربار بوجود میاره و نکته دوم اینه که درسته فرزندان شما دوقلو هستند اما همونطور که متوجه شدین کاملا از هم متفاوتند اینکه بتونید نقاط قوت هر دو فرزندانتون رو بشناسید و فرزند کمرو رو تشویق بیشتری کنید کنید و اطرافیان بخواهید به هیچ عنوان کودکان شما و باهم مقایسه نکنند و اگر جایی کودکی که فرمودین کاری رو نتونست با موفقیت انجام بده سعی کنید نگاه و توجهتون رو متوجه کار دیگری کنید و هربار که موفق میشه بلافاصله تشویقش کنید بسیار راهگشاست . موفق و پیروز باشید . در کنارتون هستین تا تجربه حس خوب آرامش.


برای مشاوره تلفنی با این روانشناس را نصب کنید

مشاوره و روانشناسی  

سلام به شما مادر مهربان و نکته بین خیلی خوشحالم که شما از ابتدا به فکر مسائل روان شناختی فرزندتون هم هستید.دوست من انسان ها یا بر اثر دیده های خود یاد میگیرن(برادر دو قلو) و یا بر اثر آزمون و خطا(افتادن و پا شدن مجدد).بعد از هر شکست فرزندتون رو تشویق کنید مثلا اگر برادرش بعد از ۶ قدم افتاد و اون بعد ۲ قدم بازم تشویقش کنید مسلما ۲ قدم برداشتن بهتر از راه نرفتن هست! پس تشویق کنید و بپذیرید که حتی فرزندان دوقلو هم به لحاظ خُلقی و رشدی یکسان نیستن. همواره سبز باشید


برای مشاوره تلفنی با این روانشناس را نصب کنید

مشاوره و روانشناسی