انتخاب رشته

ناشناس | 3 روز پیش

سلام خدمت شما من یه خواهر کوچیکتر دارم که امسال باید انتخاب رشته کنه به رشته تربیت بدنی علاقه داره ولی تا الان ورزش خاصی رو حرفه ای انجام نداده و اینکه از آینده شغلی این رشته مطمئن نیس و الان بین دوراهیه که رشته تربیت بدنی بره یا انسانی من به عنوان خواهر بزرگتر بهش پیشنهاد دادم که بره رشته انسانی 4سال بعد که بخواد بره دانشگاه قعطا رشد ذهنی داشته و با ذهن بازتر میتونه انتخاب کنه که تربیت بدنی بره یا زیرشاخه های دیگه انسانی میخواستم بدونم نظر شما چیه؟آیا راه درستیه؟

با سلام دوست گرامی انتخاب رشته درواقع یکی از مهم ترین هدف گزینی های زندگیست. برای یک هدف گزینی مناسب باید مراحلی را طی کرد: تعیین علاقه مندی ها۲_ بررسی امکانات و میزان واقع بینانه بودن اهداف۳_بررسی گزینه های موجود جهت رسیدن به هدف مورد نظر۴_مشورت با افرادی که به آن هدف دست یافته اند و استفاده از تجارب آنان۵_و در نهایت اقدام موثر انجام دادن. پیشنهاد میکنم به منظور اتخاذ بهترین تصمیم مراحل فوق رو مد نظر قرار بدید و حتما خود خواهرتون با افراد موفق در رشته تربیت بدنی صحبت و مشورت کنن و بررسی بشه که چرا به این رشته علاقه مند شده و خواستش در نهایت از این رشته چیست و آیا واقع بینانه هست یا نه و چه رشته های دیگری را هم برای دستیابی به این خواسته ها میتونه در نظر بگیره. با آرزوی موفقیت


برای مشاوره تلفنی با این روانشناس را نصب کنید

مشاوره و روانشناسی  

روزتان بهاری انتخاب رشته نه تنها در مسیر تحصیل بلکه در مسیر زندگی و آینده شغلی خواهر شما بسیار تاثیر دارد .از مهم ترین فاکتور هایی که در انتخاب رشته و تعیین مسیر و جایگاه زندگی نقش غیر قابل انکار دارد ،مواردی چون علاقه ، استعداد ، شناخت درست رشته ها ، توان علمی ، ویژگی های شخصیتی و ......است . این فاکتور ها را لازم است برسی کنید .


برای مشاوره تلفنی با این روانشناس را نصب کنید

مشاوره و روانشناسی  

سلام متوجه هستم که چقدر نگران خواهرت هستی و برای آینده ش می خواهی کمکش کنی، این لازم بهش آگاه باشی فقط می تونی راهنمایش کنی و تصمیم و انتخاب نهایی با خودش هست، برای اینکه خواهرت متوجه بشه برای چه رشته مناسب هست می تونه از تستهای خوبی که موجود برای شناخت استعدادش کمک بگیره تا چشم انداز روشنی در اختیارش قرار بگیره تا بتونه تصمیم مناسبی بگیری. موفق باشی


برای مشاوره تلفنی با این روانشناس را نصب کنید

مشاوره و روانشناسی  

سلام کاربر گرامی ابتدا در گزینش یک رشته سود و زیان ناشی از انتخاب های فردی باید مشخص شود و انتخاب فرد با قاطعیت صورت گیرد تنها با اطلاعات ناکافی نمی توانید راهنمای خوبی برای ایشان باشید سعی کنید از همین امروز تحقیق جامعی در مورد رشته تربیت بدنی و جایگاه شغلی و.... و رشته انسانی جایگاه شغلی و... داشته باشید و لیست مزایا و معایب را تهیه کنید و در انتها در موازنه تصمیم اولویتهای شخصی را لحاظ کرده و انتخاب اصلح را داشته باشید در انتها اگر نیاز دیدید از تست های رغبت سنج نیز بهره گیرید. امیدوارم خواهرتان با انتخابشان بتوانند آینده ای کارآمد برای خود داشته باشند.


برای مشاوره تلفنی با این روانشناس را نصب کنید

مشاوره و روانشناسی