1398/11/05 12:41

آیا تصمیم به ازدواج مساویست با مرگ عشق؟

توسط مدیر / 0 نظر

برخی معتقدند: منتهی شدن رابطه و تصمیم به ازدواج مساویست با مرگ عشق. نظر شما چیست؟

عشق واقع‌گرایانه

عشق واقعی و اصیل در بستری از واقع‌گرایی اتفاق می‌افتد. یعنی زمانی که هر دو طرف با واقعیت‌ها به طور کامل مواجه و رو‌به‌رو شده باشند.

واقعیت وجودی جنس مخالف، یعنی این‌که به طور کامل از ابعاد وجودی جنس مخالف شناخت به دست آورده باشیم و تاحد زیادی نیازهای اساسی اش را بشناسیم.

دومین واقعیت، ابعاد شخصیتی طرف مقابل است، به طور مثال:

این‌که ویژگی و اخلاق‌های خاص او چیست؟

این‌که بتوانیم پیش‌بینی کنیم در شرایط مختلف چه رفتاری از او سر خواهد زد؟

چه جنبه های دوست داشتنی دارد؟

چه و ویژگی‌هایی دارد که شاید ما آن‌ها را نمی‌پسندیم؟

 

گذر زمان و عشق در رابطه

تفاوت‌های فردی و این‌که معمولا هر فردی برای فردی دیگر، جنبه‌های تعارض برانگیز و ملال آور دارد، باعث به وجود آمدن سوءتفاهم و اختلاف نظرها خواهد شد. این موارد در ابتدای رابطه بیشتر رخ می دهند.

رسیدن به این واقع‌گرایی در رابطه نیاز به گذر زمان خواهد داشت و این مدت زمان برای زوجین مختلف متفاوت است . این‌که این شناخت چقدر زمان می‌برد بستگی به پختگی یا بلوغ فکری و عاطفی زوجین دارد.

با گذر زمان مشخص خواهد شد کدام زوجین، به نقطه پذیرش یکدیگر می‌رسند. و با شناخت مبتنی بر واقعیت، با وجود تفاوت‌هایی که دارند، لحظات خوبی را در کنار یکدیگر می‌سازند.

ازدواج به خودی خود نمی‌تواند دلیل بر مرگ عشق باشد.

بسته به تفاوت‌های فرهنگی، ازدواج در هر زمانی از این فرآیند ممکن است رخ دهد: در ابتدا، اواسط آن و یا پس از رسیدن به واقع گرایی.

آن‌چه اهمیت دارد آگاهی از این است که تجربه عشق همیشگی و اصیل به یک‌باره رخ نمی دهد. چرا که تطابق ذهن با واقعیت نیازمند گذر زمان و وابسته به تلاش و شناخت طرفین است.

پس از آن و مهم‌تر از آن پذیرش واقعیت است.

نویسنده: