1398/10/25 13:04

بایدها و نبایدهای درآمدزایی از فضای وب ایرانی

توسط مدیر / 0 نظر

بایدها و نبایدهای درآمدزایی از فضای وب ایرانی

خبرنگار روزنامه اقتصادی تعادل، در ماه گذشته مصاحبه‌ای با مسعود تاج‌فرد، مدیرعامل و بنیانگذار تلیار، و نیلوفر صفاپور، مدیر روابط عمومی تلیار داشته‌ که در تاریخ یکشنبه، ۲۷ تیرماه ۱۳۹۵در روزنامه تعادل به چاپ رسید.

در این مصاحبه مسعود تاج فرد، مدیرعامل تلیار، با عنوان کردن ظرفیت‌ها و خدمات ارائه شده در تلیار، به فراهم کردن امکان دسترسی برابر به مشورت‌ متخصصان برای تک‌تک ایرانیان اشاره کرد و افزود هدف اصلی تلیار، در کنار اشتغالزایی، توسعه عدالت اجتماعی و افزایش آگاهی عمومی است.

سوژه امروز گزارش روزنامه «تعادل» استارت آپیست  که مجموعه‌ای از خدمات اقتصادی، آموزشی، فرهنگی روانشناسی، حقوقی و...  را به کاربرانش ارائه می‌کند تا با استفاده از یک شبکه به هم پیوسته  از کارشناسان ، حقوقدانان، فعالان اقتصادی و ... خلاء کمبود امکانات و مشکلات خدماتی نه تنها در سطح شهرهای بزرگ بلمه در برخی از نفاط دور افتاده کشور را مرتفع کند.  این یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی است که مشاغل آنلاین در بخورد با فضای کسب و کار و آموزش ایران می‌توانند در آن ورود کرده و خدمات‌دهی کنند مثلا دانش‌آموزیکه در زاهدان زندگی می‌کند و امکان استفاده از آموزشگاه‌های تقویتی برای کنکور را  در منطقه‌اش ندارد. از طریق فضای وب موبایل یا تلفن ثابت می تواند در شبکه‌ای از کارشناسان و اساتید دانشگاهی وارد شده و با استفاده از این شبکه وارد دوره‌ایی از آمورش‌های سطح بالا شود. بدون اینکه ابعاد مسافتی یا پرداخت‌های کلانی انجام دهد.

همین الگو ارتباطی برای موضوعاتی چون مشاوره‌های خانوادگی و خرفه‌ای، مسائل حقوقی و ایده‌پردازی برای فضای کسب و کار به کار گرفته می‌شود. این الگویی است که بسیاری از استارت‌آپ‌های موفق ایرانی هم در زمینه شبکه‌های اجتماعی- تحارت الکترونیک و بخش آنلاین ویدئو از آن استفاده کرده و پا به عرصه موفقیت گذاشته و توانسته‌اند برای خود نامی دست و پا کنند.

سرویس‌دهی به شهروندان هزاره سوم

با این توضیحات یکی از پرسش‌هایی که در ذهن فعالان اقتصادی درباره مشاغل آنلاین و استارت‌آپ‌ها وجود دارد نحوه سرویس‌دهی این مشاغل به مشتریان و سیستمی است که این شبکه از مشتریان را به هم پیوند می‌دهد. برای جستجو درباره این پرسش‌هایی کلیدی در جریان گفتگوی «تعادل» با مسعود تاج‌فرد، مدیر عامل تلیار تلاش شده تا نوری به ابعاد پنهان فعالیت‌های استارت‌آپ‌های ایرانی بتابانیم.

تاج‌فرد با اشاره به ایده‌های اجرایی که در این استارت‌آپ برای سرویس دهی آنلاین به مشتری‌ها دنبال می‌شود می‌گوید: «من طی سال‌ها فعالیت در موسساتی مانند قلم‌چی با دامنه وسیعی از مطالبات آموزشی در مناطق مختلف کشور آشنا شدم که همواره پاسخ‌گویی به این نیازمندی‌ها به عنوان یک دغدغه جدی در ذهنم مطرح بوده است. با توجه به رشته تحصیلی و دانش تخصصی که در این حوزه داشتم، پلتفرمی را برای افرادی که قصد دارند از خدمات تلفنی و فضای وب استفاده کنند، طراحی و اجرا کردم ارائه گزاره‌هایی که در آن به تمام مطالبات پاسخ داده شود در این ساختار برنامه‌ریزی شده، کنجانده شده است تا شهروندانی که در هزاره سوم به دنیال استفاده بهتر از وقت و هزینه خود هستند بتوانند از این طریق به نیازهای‌شان پاسخ دهند. مثلا در مشاوره‌ها با توجه به نیاز مخاطب و فضای هیجانی که وجود دارد از طریق صدا تلاش می‌شود تا مشاوره در فضایی آرام و به صورت مکالمه‌ای دنبال شود».

این فعال کارآفرینی در ادامه با اشاره به سیستمی که این مناسبات ارتباطی را ساماندهی می‌کند می‌گوید: «افرادی که قصد استفاده از این خدمات را دارند، بلافاصله پس از تماس از طریق وب اپ تلیار،  اپلیکیشن تلیار و تلفن گویا به شبکه‌ای از کارشناسان وصل می‌شوند. ضمن این که تمام خدمات این استارت‌آپ‌ها تحت کارانتی مشخصی قرار دارند به این صورت که اگر تماس گیرنده بعد از قرار داد و ارائه حدمات به هر دلیلی از خدمات رضایت کافی را نداشت وجه پرداخت شده تا ۳ مرتبه به مشتری بازگردانده می‌شود.»