1398/11/23 17:37

تاثیر تفریح و لذت در رابطه بین زوجین

توسط مدیر / 0 نظر

تفاوت لذت و تفریح قبل و بعد از ازدواج

یکی از بهترین دوران‌های زندگی من و همسرم، زمانی بود که با هم آشنا شدیم. آن روزها مدام با هم می‌خندیدیم، بازی می‌کردیم، گاهی به رودخانه و جنگل می رفتیم. در واقع همه چیز، از قدم زدن زیر باران تا تماشای غروب خورشید برایمان تبدیل به ماجرایی به یادماندنی می‌شد. اکثر اوقات‌مان را با هم به تئاتر، کنسرت و پارک می‌رفتیم و یا کنار ساحل، قلعه‌های شنی می‌ساختیم و شام‌های رمانتیک می‌خوردیم.

وقتی دو نفر برای اولین بار همدیگر را ملاقات می‌کنند، معمولا به دلیلی مثل ایجاد احساس خوب مشترک و با گذراندن زمانی خوش در کنار یکدیگر، به هم علاقه‌مند می‌شوند.

اغلب زوج‌ها قبل از ازدواج می‌دانند که چگونه خوش بگذرانند، اما به محض اینکه با هم ازدواج می‌کنند، توجه‌شان معطوف به استرس‌های زندگی می‌شود.

آن‌ها دائم به فکر قبض‌هایی هستند که باید بپردازند یا اکثرا قرارهای کاری و مسئولیت‌هایی که دارند، فکرشان را درگیر کرده است.

در واقع بعد از ازدواج، قبل از اینکه حدسش را بزنید زندگی روی جدی‌اش را به شما نشان می‌دهد و مسئولیت‌های خانه و فرزندان و مشکلات پیش‌بینی نشده رخ می‌دهند.

بسیاری از اوقات، افراد متاهل فراموش می‌کنند چطور خودشان را کمی رها کنند و به تفریح و لذت در رابطه بپردازند.

 

آیا آنقدر در مشکلات زندگی غرق هستید که وقت تفریح ندارید؟

چندین سال پیش، کارگاهی درباره ازدواج سالم برگزار کردم. وقتی درباره اهمیت تفریح و خوش گذراندن برای زوج‌ها صحبت می‌کردم، بعضی از مخاطبان خیره و گنگ به من نگاه می‌کردند. در همان جلسه از آن‌ها پرسیدم:
«شما و همسرتان آخرین بار چه زمانی یک روز کامل را صرف تفریح با هم کردید؟»
کلاس برای چند لحظه ساکت ماند تا بالاخره یکی از آن‌ها دست بلند کرد و گفت: «من ربط این موضوع را با ازدواج نمی‌فهمم»
بقیه به تایید حرف او سرشان را تکان دادند. همان فرد ادامه داد: «همه ما مشغله کاری زیادی داریم و آن‌قدر مسئولیت‌های زندگی‌مان متعدد است که برای انجام آن‌ها زمان کافی نداریم. انتظار نداشته باشید برای وقت تلف کردن هم وقت داشته باشیم.»
من شوکه شدم!

جگونه افرادی باهوش که در شغل‌هایشان بسیار موفق بودند، چنین طرز فکر اشتباهی درباره زندگی زناشویی داشتند و حتی خودشان هم از اشتباهاتشان خبر نداشتند!

اگر یک زوج یاد بگیرند که با هم بازی کنند و بخندند، ارتباطی عاطفی میانشان عمیق‌تر شکل می‌گیرد که به آن‌ها در مقابله با بحران‌ها و مشکلات کمک خواهد کرد.
شاد بودن یکی از مهم‌ترین لازمه‌های زندگی ماست.

تفریح ارتباط را عمیق‌تر می‌کند.

با همسر خود بیندیشید و درباره تفریحاتی که می‌توانید با هم داشته باشید:

صحبت کنید.

بحث کنید.

برنامه ریزی کنید.

برایش بودجه مشخصی در نظر بگیرید.

و در نهایت انجامش دهید.

از کتاب ۲۰ قانون طلایی ازدواج موفق

نویسنده: استیو استفنز

مترجم: مارال شیخ‌زاده ، ویدا فلاح

نظر (0)