1398/10/24 17:19

سردرگمی در زندگی

توسط مدیر / 0 نظر

نعمت سردرگمی در زندگی

چی؟ سردرگم بودن چیز خوبی است؟

سردرگم بودن یعنی آمیخته شدن با «وضع موجود» و چرخ خوردن در میان آن.

در فرهنگ امروزی سردرگمی یا گم‌گشتگی به عنوان یک اشکال یا حتی دیوانگی به شما می‌رود. در حقیقت ناخودآگاه، خود را در لحظات آشوب و ناآرامی آشکار می‌سازد. سردرگمی فرصتی را برای خود حقیقی شما به وجود می‌آورد تا برای شما آشکار شود.

به جای این که بخواهید با عجله این حالت سردرگمی در زندگی را از بین ببرید، سعی کنید به آن به چشم یک توانگری بالقوه نگاه کنید. عجله نداشته باشید که این لحظات را با اقدامات خود خواسته از خودتان دور نمایید. سعی کنید با سردرگمی خود بنشینید و به شکلی عمیق‌تر در آن فرو بروید و منتظر بمانید. اضطراب ندانستن را صبورانه تحمل کنید.

این کار به قدری تمرین نیاز دارد.

 

برای گرفتن مشاوره روانشناسی تلفنی و مشاوره فردی اپلیکیشن تلیار را نصب کنید و یا به آدرس web.teleyare.com بروید و اولین تماس تلفنی خود را با مشاور و روانشناس منتخب خود بگیرید.

چرا تحمل سردرگمی در زندگی سخت است؟

«من» استعمار طلب درون ما، کنترل کردن، وضوح و روشنی را دوست دارد. او می‌خواهد که دنیا را به «آدم‌های خوب» و «آدم‌های بد» تقسیم کند، اما زندگی بدین شکل نیست. ما با صبور نبودن راه را بر موهبت سردرگمی می‌بندیم. آنچه ضروری است این است که «من» شما، به جای ترسیدن از این موهبت، آن را بپذیرد. این مسئله را این جوری ببینید که انگار یک عضله زیاد کار کرده و به شدت گرفته و منقبض را باز می‌کنید.

 

سردرگمی چه کمکی به ما می‌کند؟

از این مسئله مطلع شوید که چگونه ضرورت عمل کردن، روی آگاهی واقعی تاثیر می‌گذارند. شما هم می‌توانید از جنبه‌های واقع‌بین، پرتوقع، کما‌ل‌گرایانه و تلاش‌گر خودتان برای کمک‌هایی که به شما می‌کنند تشکر کنید، اما بعد توجهتان را بار دیگر روی این اطلاع ساده بازگردانید.

اگر شما به جای این که سعی کنید پیرامون سردرگمی خودتان گیج بخورید یا روی آن پا بگذارید، به میان آن بروید، ترس شما از بین می‌رود و در نهایت به درک عمیق‌تری از موقعیت خود می‌رسید.

غالبا موهبت سردرگمی را باید ارج نهاد زیرا فضایی در زندگی شما باز می‌کند تا چیز جدیدی در اختیارتان قرار بگیرد. برای اینکه سردرگمی به نفع شما کار کند کافی است که بر عکس روال عادی هیچ کاری نکنید و آرام و بی‌حرکت بمانید.

برای گرفتن مشاوره روانشناسی تلفنی و مشاوره فردی اپلیکیشن تلیار را نصب کنید و یا به آدرس web.teleyare.com بروید و اولین تماس تلفنی خود را با مشاور و روانشناس منتخب خود بگیرید.

 

منبع: کتاب احساس رضایت، نوشته رابرت جانسون، جری رول

بیشتر بخوانید:

آیا این حقیقت دارد، یا فقط یک بهانه است؟

فرافکنی کردن و احساس رضایت و خوشحال بودن

من زشتم | موضوع فقط احساستان است نه هیکلتان و …