1398/11/05 12:58

شک در رابطه ، چه کار کنیم؟

توسط مدیر / 0 نظر

چطور با شک در رابطه مقابله کنیم؟

احتمالا قبل از اینکه شک به رابطه رخنه کند، شما و همسرتان رابطه خیلی خوبی داشتید. زمانی که شک شروع می شود شما مرتب نگرانید که مبادا همسرم به فرد دیگری علاقه‌مند شده است؟ اگر شک در رابطه را حل نکنید، می‌تواند همه چیز را خراب کند.

 

ترس‌های خود را بگویید

خفه کردن احساسات‌تان باعث قوی‌تر شدن شک می‌شود. با صحبت کردن درباره آن با همسرتان اجازه دهید رها شود. بگویید چه چیزی شما را آزار می‌دهد. برای مثال بگویید: " ما هیچ وقت درباره آینده‌مان صحبت نکرده‌ایم و این موجب می‌شود من در مورد میزان احساست نسبت به خودم شک کنم".

 

از همسرتان اطمینان بخواهید

بعد از اینکه ترس‌هایتان را به اشتراک گذاشتید، از همسرتان بخواهید شما را حمایت کند و به شما اطمینان بدهد. ممکن است بخواهید که به شما یادآوری کند چقد شما را دوست دارد یا احساسش را به شما نشان دهد.

 

برای یافتن راه حل با هم تلاش کنید

رفتارهای همسرتان که موجب ایجاد شک در شما می‌شود را شناسایی کنید. سپس فکرهایتان را روی هم بگذارید تا به راه حل برسید.

 

برای یکدیگر وقت بگذارید

گذاشتن وقت بیشتر برای ایجاد صمیمیت کمک می‌کند تا شک و تردید کم‌رنگ شود.

 

در مورد تلاش‌های همسرتان برای بهبود رابطه بازخورد دهید

زمانی که همسرتان برای اصلاح رفتارش تلاش می‌کند که شما احساس امنیت بیشتری در رابطه داشته باشید، از تلاشش قدردانی کنید و بازخورد مثبت بدهید.

 

اصلاح شرایط تحریک کننده که موجب شک و تردید می‌شود

توجه داشته باشید که شرایطی می‌تواند شک شما را بیشتر کند، آن را شناسایی کنید و با در نظر گرفتن دیدگاه‌های دیگر سعی کنید افکارتان را به چالش بکشید.

 

زمانی که شک‌هایتان بالا می آید از تکنیک توقف فکر استفاده کنید

به طور ذهنی به خودتان بگویید "بس است".

 

در مورد شک‌هایتان با مشاور صحبت کنید

اگر با شک و تردید در رابطه مستاصل شده‌اید حتما با زوج درمانگر مشورت کنید. فرد متخصص به شما کمک می‌کند تا متوجه شوید علت اصلی شک‌های شما چیست و سالم یا ناسالم بودن شک شما را مشخص خواهد کرد.

نویسنده و مترجم: رومینا حبیبی