1398/10/25 16:11

طلاق جنسی چیست؟

توسط مدیر / 0 نظر

در مورد طلاق عاطفی و طلاق قانونی مطالب زیادی گفته شده اما کمتر کسی به طلاق جنسی اشاره کرده است. با توجه به بالا بودن موارد در این خصوص نیاز هست حتما در این مورد اطلاعات بیشتری داشته باشیم.

طلاق جنسی در رابطه چه شکلی است؟

در این موارد زن و شوهر از بودن در کنار هم لذت می‌برند، با هم بودن برای آن‌ها آرامش بخش است. سفرهای با کیفیت، تفریحات خاطره‌انگیز و کلی ساعات خوش با هم دارند. اما هرگز رابطه جنسی لذت بخشی با هم ندارند و نداشته اند.

مثلا قد بلند برای آن‌ها محرک است ولی شریک جنسی‌شان کوتاه قد است. آن‌ها چاق بودن هیکل را خیلی دوست دارند اما شریک آن‌ها استخوانی قامت است. بوی دهان یا بوی بدن او را دوست ندارد و ...

این است که به مرور با کمال محبت و احترام در کنار هم زندگی می‌کنند مثل خواهر و برادری با هم هستند که حاضرند جان‌شان را برای هم بدهند اما رابطه جنسی نخواهند داشت. جدایی برای‌شان دردناک و غیرقابل تصور است. به ناچار روابط فرازناشویی شکل می‌گیرد و توان قطع رابطه قبلی را به دلیل تعلقات احساسی ندارند.

برای گرفتن مشاوره ازدواج و روابط زناشویی می‌توانید از طریق این لینک با روانشناسان متخصص این حوزه صحبت کنید و یا اپلیکیشن تلیار را نصب کنید.

طلاق جنسی به چه دلیل شکل می‌گیرد؟

این نوع رابطه ناشی از عدم توجه به ویژگی‌های فیزیکی و ظاهری کسی است که می‌خواهید یک عمر با او زندگی کنید.

حتما قبل از ازدواج کسی را انتخاب کنید که ظاهر فیزیکی او علاوه بر اخلاق و تحصیلات و ... برای شما جذاب و خواستنی باشد. ممکن است مصلحت‌اندیشی کنید و بگویید بعدا محبت ایجاد می‌شود یا حیف است با این پول و تحصیلات پاسخ رد به او بدهم و ... بهتر است بدانید احتمال ایجاد آن محبت در طول زمان ا خیلی خیلی کم است و همیشه و هر وقت به او بخواهید نزدیک شوید همان احساس بد اول را خواهید داشت. هیچ چیز عادی نخواهد شد. این است که همسر تحصیل کرده، مودب و .... دارید بدون این‌که کوچک‌ترین جذابیت جنسی برای شما داشته باشد. این سرانجام غم‌بار کسی است که عاشقانه خواستار بوییدن تن شریک جنسی و در آغوش کشیدن او نیست.

این دسته از افراد ریسک بسیار بالایی برای شروع روابط خارج از چهارچوب دارند.

جلوگیری از طلاق جنسی

قبل از ازدواج دست همدیگر رابگیرید، آیا حسی از طریق دست‌هایتان منتقل می‌شود؟

آیا قلب‌تان می‌لرزد؟

یا دست خشک و بی روحی به نظر می‌رسد؟

گرفتن دست لازمه نزدیک‌تر بودن بدن‌هایتان به هم است. پس می‌توانید بوی بدن کسی را که می‌خواهید یگانه شمع محفل عاشقانه‌تان باشد تحمل کنید یا برای‌تان دوست داشتنی باشد یا احساس بی‌زاری به شما دست دهد؟

هر چقدر هم موقعیت موقعیت فرد مقابل شما خوب باشد، اگر آنچه گفتم از دیدن و بودن با او در شما ایجاد نمی‌شود، از این انتخاب دست بکشید! این احساس بهتر نخواهد شد!

نویسنده: روانشناس دکتر علی فراهانی

بیشتر بخوانید:

راه‌های جلوگیری از خیانت

طلاق، چگونه تاثیرات منفی آن را بر کودک‌مان کاهش دهیم؟

کمال‌گرایی جنسی و اختلال در عملکرد جنسی