1398/11/03 11:47

نکته‌هایی برای افزایش صمیمیت در زندگی با همسرتان (چگونه با شوهرم صمیمی‌تر شوم؟)

توسط مدیر / 0 نظر

برای افزایش صمیمیت در زندگی با همسرتان نکته‌های زیر را بخوانید

به او باور داشته باشید

به او نشان دهید که چقدر در برابر چشمان شما قدرتمند به نظر می‌رسد. آن‌ها به دنبال کسی هستند که قدرتشان را باور داشته باشد. حتی ضعف‌هایش را در جهت توانایی‌هایش مثبت جلوه دهید. باور کنید با رعایت همین نکات ساده بسیاری از مشکلات مربوط به فقدان صمیمیت بین همسران حل می‌شود.

 

اگر استقلال مالی دارید آن را به رخ نکشید

اگر خودتان دارای درآمد هستید هرگز درآمد و پولتان را به رخ همسرتان نکشید حتی اگر درآمد بیشتری دارید هرگز به روی خودتان نیاورید بگذارید همسرتان فکر کند همه‌چیز در دست اوست و امور خانه به دست قدرتمند او اداره می‌شود.

 

با مقایسه کردن خداحافظی کنید

مطلقاً او را باکسی مقایسه نکنید. "شوهر خواهرم دوتا خانه‌دارد". "فلانی این‌قدر درآمد دارد و تو مثل گداها هستی". ...

اگر واقعاً به بهبود اوضاع مالی فکر می‌کنید او را برای تلاش بیشتر تشویق کنید.

انتقاد و مقایسه دشمن صمیمیت است.

 

تو بی‌عرضه هستی

این جمله فاتحه خواندن بر صمیمیت است. گفتن تو بی‌عرضه ایی یعنی فروریختن طرف مقابلتان. یعنی به دست خود خانه را خراب کردن.

هر مفهوم مشابه تو بی‌عرضه ایی فاتحه ایی بر صمیمیت و عشق متقابل است.

 

با او مشورت کنید

شوهر خود را حلال مشکلات بدانید مشکل را به او بگویید و از او بخواهید آن را حل کند. نظر خواستن از یکدیگر باعث افزایش صمیمیت در زندگی زناشویی می‌شود.

 

پند و اندرز ندهید

به شوهر خود پند و اندرز ندهید. اگر او چیزی به شما نمی‌گوید یعنی بدون شما می‌توانند مشکل را حل کند و در صورت لزوم با شما در میان می‌گذارد.

 

به سکوت و خلوت همسر خود احترام بگذارید

سکوت همسرتان را نشکنید. این اشتباه خانم‌هاست که وقتی مردان ساکت هستند مدام به سمت آن‌ها می‌روند و با آن‌ها حرف می‌زنند. اگر آن‌ها ساکت‌اند یعنی به سکوت نیازمندند و احترام به این سکوت یعنی صمیمیت بیشتر. هرچند سکوت طولانی در زنان ممکن به معنی آزرده‌خاطر بودن آن‌ها باشد اما در مردها این‌طور نیست.

 

 به او فضا بدهید

گاهی اوقات او را رها کنید تا با خود خلوت کند و با دوستانش به ورزش برود و به خانواده خود تنها سر بزند. مدام دنبال او نباشید فضای رها شدن این چیزی است که همسرتان گاهی به آن نیاز دارند. و به شما کمک می‌کند تا فضایی برا صمیمیت با شوهر خود داشته باشید.

 

قدردان باشید

همسر شما دوست دارد که از او قدردانی شود. تشکر به او قدرت می‌دهد. از هر کار کوچکی که برای شما انجام می‌دهد قدردانی کنید. ارزش کارهایی که انجام می‌دهد را بدانید و این را به او نشان دهید و به کلام بیاورید. شکرگزاری و قدر دان بودن را تبدیل به یک عادت کنید. این عادت مسری است و به همسر شما نیز انتقال پیدا می‌کند. با این عادت  نه تنها راهی برای افزایش صمیمت در زندگی با همسرتان پیدا می‌کنید بلکه در زندگی خوشحال‌تر خواهید بود.

 

به او اعتماد داشته باشید

باید احساس کند مورداطمینان شما است. به او اعتماد کنید. با اطمینان خاطر از اینکه او می‌تواند به‌راحتی بسیاری از کارها را انجام بدهد اجرای آن کارها را به او بسپارید.

 

او را تشویق کنید

مردان را تشویق کنید. آنان عاشق تشویق هستند و کف زدن‌ها را فراموش نمی‌کنند. مردان آفرین شما را تا پایان عمر خاطر می‌سپارند.

 

بیشتر بخوانید:

انواع مدل های ارتباطی زوج ها ، شما چه مدل ارتباطی با همسرتان دارید؟

مرکز مشاوره ازدواج ، برای مشاوره ازدواج و زناشویی چه چیزهایی را بهتر است بدانیم؟

دلایل کاهش صمیمیت در روابط زناشویی را بشناسید.