1398/10/20 19:36

همه چیز درباره رابطه عاطفی از راه دور

توسط مدیر / 0 نظر

رابطه عاطفی از راه دور

رابطه عاطفی از راه دور

رابطه عاطفی از راه دور

بعد از مدت‌ها جست‌وجو برای یک رابطه احساسی، بالاخره کسی را پیدا کردید که در کنار او بمانید. قطعا این تجربه‌ای لذت بخش برای شما است. اما مساله زمانی آغاز می‌شود که فاصله بین شما زیاد است. این فاصله ممکن است صد‌ها یا هزاران کیلومتر باشد.

این‌که چقدر عاشق و دل‌باخته یک‌دیگر هستید اهمیتی ندارد. همواره بخشی از وجود شما در برابر این پرسش که «چگونه این رابطه عاطفی از راه دور دوام خواهد آورد؟» قرار می‌گیرد.

پیش از هر چیز، بدانید که رابطه عاطفی از راه دور، می‌تواند کاملا موفق باشد. موارد بسیاری از روبط، حتی روابط زناشویی وجود دارد که زوج‌ها در بسیاری مواقع دور از یک‌دیگر هستند. حتی برخی زوج‌ها این موضوع را عاملی بر تقویت رابطه خود دانسته‌اند.

با در نظر گرفتن نکات مقدماتی ذکر شده، ما فهرستی از اقدامات برای بهبود، تقویت و حفظ چنین روابط عاطفی برای شما تهیه کرده‌ایم.

به اندازه‌ای که احساس نزدیکی کنید، ارتباط داشته باشید

امکانات ارتباطی در عصر جدید، امکان دسترسی بالایی را برای همه ما فراهم کرده‌است. یک هدیه فوق‌العاده برای رابطه عاطفی از راه دور، اختصاص دادن وقت آزاد برای ارتباط طرفین با هم است. این ارتباط باید مطابق سلیقه و نظر هر دوی شما باشد. کم یا زیاد بودن آن اهمیت ندارد و مهم کیفیت ارتباط دوطرفه است.

سلایق ارتباطی افراد مختلف است. باید درک صحیحی از خواسته‌های طرف مقابل خود داشته باشید. برخی از افراد نیاز دارند در هر ساعت با یک‌دیگر تماس داشته باشند. در حالی که برخی تماس مکرر را خسته‌کننده می‌دانند. یک روش موفق، استفاده از انواع روش‌های ارتباطی نظیر پیام متنی، تماس صوتی و تماس ویدیویی است. هم‌چنین در برابر تغییر گرایش‌‌های ارتباطی خود و یا شریک عاطفه خود مقاومت نکنید.

به شریک عاطفی خود بگویید که عاشق چه چیزی در این رابطه هستید

تردیدها، احساس نا‌امنی و حسادت‌ها می‌توانند در رابطه عاطفی از راه دور  صرفا به این دلیل باشند که زمان زیادی را از یک‌دیگر دور هستید. به همین دلیل تراپیست‌های روابط ،تکنیک «اطمینان بخشی کلامی» را توصیه می‌کنند. این روش کمک می‌کند تا این احساسات منفی را به حداقل برسانید و هویت مشترک شما در رابطه حفظ شود.

پس، دفعه بعدی که می‌خواهید با شریک عاطفی خود صحبت کنید، به او بگویید که چقدر او را دوست دارید. «من عاشق تو هستم و بسیار علاقه داشتم امروز در کنار هم باشیم.» این جملات به همان اندازه که ساده هستند، شنیدن آن‌ها نیز لذت بخش است.

برای گرفتن مشاوره روانشناسی تلفنی و مشاوره فردی اپلیکیشن تلیار را نصب کنید و یا به آدرس web.teleyare.com بروید و اولین تماس تلفنی خود را با مشاور و روانشناس منتخب خود بگیرید.

با حمایت از علایق یک‌دیگر، دلبستگی ایجاد کنید

چه در کنار هم باشید و چه بسیار دور، شما و شریک زندگی‌تان با جلو رفتن روند زندگی به پیشرفت خود ادامه خواهید داد. این هم طبیعی است و هم یک چیز خوب – حتی اگر این روابط شما را مجبور به تغییر برخی از مراحل زندگی کند.

یکی از بهترین کارهایی که می‌توانید برای افزایش دلبستگی شریک عاطفی خود انجام دهید، حمایت از نقاط قوت و علاقه‌های فردی وی است. به عنوان مثال، نامزد شما به دلیل علاقه به ورزش والیبال شب‌ها به تمرین می‌رود. شاید این مساله باعث تداخل برنامه‌‌های شما در ساعات پایانی روز شود. شاید نیاز باشد برای حرف زدن با او کمی بیشتر بیدار بمانید. اما او نیاز به تشویق و تایید شما دارد. اقدامات این‌چنینی تاثیر شگفت‌انگیزی بر تقویت و استحکام رابطه عاطفی از راه دور دارد.

چند فعالیت مشترک و متکی به یک‌دیگر بیابید

تحقیقات نشان داده، روابط عاطفی که در آن طرفین به یک‌دیگر متکی هستند، بهترین نوع روابط برای ختم شدن به ازدواج است. معنی آن چیست؟ این بدان معنا است که شما و شریک زندگی خود در عین حفظ هویت جداگانه به عنوان افراد مستقل، کارهایی را با کمک و درکنار یک‌دیگر انجام بدهید. ممکن است مسافت طولانی شما را مجبور به انجام کارهای مستقل بیشتر از آن‌ چه احتمالا دوست دارید، کند. از این رو شناسایی چند فعالیت که می‌توانید از راه دور اما با هم انجام دهید، واقعا مهم است.

خواندن یک کتاب مشترک، پخش هم‌زمان یک فیلم هنگام صحبت تلفنی، بازی‌های آنلاین دو‌نفره، گوش دادن به لیست پخش موسیقی مشترک ایده‌هایی برای این موضوع هستند. همه این‌ها می‌تواند به شما و شریک زندگی‌تان کمک کند احساس وابستگی بیشتری داشته باشید و در نهایت، بیشتر ارتباط داشته باشید.

روی جنبه‌های مثبت مسافت طولانی تمرکز کنید

دور بودن از شخصی که به طور دیوانه‌وار عاشق او هستید نمی‌تواند یک چیز مثبت به نظر برسد. اما در جایی که نمی‌توانید شرایط خود را فورا تغییر دهید، می‌توانید سریعا نگرش خود را تغییر دهید. سعی کنید به چند روش فکر کنید که رابطه عاطفی از راه دور برای شما واقعا سودمند است.

آیا وقت بیشتری برای سرگرمی یا کار کردن یا گذراندن وقت با دوستان و خانواده دارید؟ لیستی از جنبه‌های مثبت مسافت طولانی تهیه کنید و در روزهای سخت‌ که واقعا دوری شما را آزار می‌دهد، روی این موارد متمرکز شوید.

به دلایل جدا بودن از هم احترام بگذارید

بدون تردید روزهایی خواهید داشت که رابطه راه دور شما دشوار به نظر می‌رسد. حتی ممکن است شما وسوسه شوید که اقدام عجیبی را انجام دهید – مثلا کار خود را ترک کنید یا مدرسه را ترک کنید – فقط برای این که بتوانید با فردی که دوستش دارید همراه باشید.

اگرچه ممکن است چنین اقداماتی عاشقانه به نظر برسد. به یاد داشته باشید یک دلیل مهم وجود دارد که شما دور از شخصی هستید که دوستش دارید. این دلیل ممکن است یک وضعیت کاری، مالی یا خانوادگی باشد. اجازه ندهید این دوری باعث لطمه خوردن اهداف شما شود. دیر یا زود، شرایط برای شما مهیا شده و در کنار شریک عاطفی خود قرار خواهید گرفت. بی‌شک در طولانی مدت روابط شما گرم‌تر و صمیمی‌تر نیز خواهد شد.

برای گرفتن مشاوره روانشناسی تلفنی و مشاوره فردی اپلیکیشن تلیار را نصب کنید و یا به آدرس web.teleyare.com بروید و اولین تماس تلفنی خود را با مشاور و روانشناس منتخب خود بگیرید.

در زمان مناسب، برنامه بلند مدت برای با هم بودن را تنظیم کنید

اگر شریک عاطفی شما، کسی هست که می‌خواهید زندگی خود را با او بسازید، برای آینده خود برنامه‌ریزی کنید. این برنامه‌ریزی می‌تواند شامل عروسی، نامزدی، تغییر شغل یا جابجایی باشد. در هنگام برنامه‌ریزی حتما توجه نمایید که شرایط هر دو طرف کاملا مورد توجه قرار گرفته باشد.

داشتن امید به کنار هم بودن در درازمدت می‌تواند به شما کمک کند تا سخت‌ترین روزهای جدایی را پشت سر بگذارید.