1399/02/25 16:53

چرا باید از مشاوره تلفنی استفاده کنیم؟

توسط مدیر / 0 نظر

در این روزها که شیوع ویروس کرونا باعث شده بسیاری از خدمات به شکل آنلاین شوند، مشاوره آنلاین روانشناسی رواج بیشتری پیدا کرده است. در این مقاله قصد داریم به بهترین راه‌های گرفتن مشاوره آنلاین روانشناسی و فواید آن بپردازیم. 

اگر با چالش‌هایی رو در رو هستید و می‌خواهید از یک روانشناس با تجربه کمک بگیرید یا از اختلالات دو قطبی یا اضطراب یا افسردگی رنج ببرید و می‌خواهید با یک فرد متخصص و با اعتماد مشورت کنید، از خدمات مشاوره آنلاین روانشناسی کمک بگیرید.

فواید استفاده از مشاوره آنلاین روانشناسی

روانشناسانی که به طور آنلاین به شما مشاوره می‌دهند، از نظر تخصص و تجربه کم‌تر از روانشناسان حضوری نیستند. تنها بستر ارتباطی شما به صورت آنلاین می‌شود.

زمان کم‌تری برای صحبت با مشاور صرف می‌کنید.

در هر کجا که هستید، تنها با اتصال به اینترنت می‌توانید از مشاوره آنلاین روانشناسی استفاده کنید . اگر ساعت کاری‌تان به گونه‌ای است که وقت مشاوره رفتن ندارید یا در مسافرت هستید و نیاز به گفتگو با مشاورتان را دارید، می‌توانید به شکل آنلاین با روانشناسان گفتگو کنید.

 

در مقایسه با مشاوره حضوری هزینه کم‌تری می‌پردازید

با استفاده از مشاوره روانشناسی آنلاین، نیازی به پرداخت هزینه برای حمل و نقل ندارید و از هزینه‌های جانبی شما کاسته می شود. طبق پروتکل انجمن روانشناختی آمریکا، خدمات مشاوره آنلاین روانشناسی نسبت به مشاوره حضوری هزینه کم‌تری دارد. بیمه خدمات روانشناسی آنلاین دارای شروطی است که لازم است قبل از پرداخت هزینه به آن توجه کنید.

دسترسی به آن از هر کجا امکان پذیر است

افرادی که در شهرهای دورافتاده‌تر زندگی می‌کنند، به راحتی می‌توانند از خدمات مشاوره آنلاین روانشناسی استفاده کنند. در این روزهای کرونایی، مشاوره روانشناسی آنلاین کاربرد بیشتری پیدا کرده است. افراد به دلیل شیوع این ویروس دیگر نمی‌خواهند به طور مستقیم با روانشناس خود رو در رو شوند.

مشاوره روانشناسی آنلاین برای افراد دارای محدودیت جسمی مناسب است

برخی از افراد هستند که به دلیل مشکلات جسمی یا روانی نمی‌توانند خانه خود را ترک کنند. این گونه از افراد می‌توانند به راحتی از طریق اینترنت از خدمات روانشناسی آنلاین استفاده کنند.

مناسب نوجوانان است

برخی از نوجوانان به دلیل شرایط سنی خود از مواجه شدن با دیگران اجتناب می‌کنند. این دسته از افراد می‌توانند از مشاوره آنلاین روانشناسی برای صحبت با یک فرد متخصص بهره ببرند. صحبت از طریق اینترنت یک شروع خوب برای این گروه از نوجوانان است تا با مرور زمان صمیمیت بیشتری با مشاور خود احساس کنند.

مناسب افراد پر مشغله است

با استفاده از مشاوره آنلاین روانشناسی، افراد ساعت کاری کم‌تری را از دست می‌دهند.

راحت است

می‌توانید لباس خانه خود را به تن کنید و روی کاناپه لم بدهید و با مشاور خود از طریق راه‌های ارتباطی آنلاین گفتگو کنید.

چه افرادی می توانند از مشاوره روانشناسی آنلاین استفاده کنند؟

هر فردی که نیاز به مشاوره با فرد متخصص دارد، می‌تواند از مشاوره آنلاین روانشناسی استفاده کند. اما افرادی هستند که به دلیل مشکل‌هایی که دارند نیاز بیشتری به روانشناس پیدا می‌کنند.

افرادی که از اختلال اضطراب رنج می‌برند

افرادی که دچار افسرگی شده‌اند

افرادی که به تازگی طلاق گرفته‌اند

افرادی که به تازگی نزدیکان خود را از دست داده‌اند

افرادی که در فکر آسیب به خود یا دیگران هستند

افرادی که نیاز به خدمات فوری و اورژانسی روانشناسی و روانپزشکی دارند

افاردی که نیاز به یک روانکاو دارند

آن دسته از افراد که اختلالات شدید روانپزشکی نظیر اختلالات سایکوتیک دارند

کودکانی که اختلال طیف اوتیسم دارند

طبق تحقیقاتی که توسط مرکز پزشکی دانشگاه پیتسبورگ انجام شده است، درمانجوهایی که مشکلاتی نظیر اضطراب و افسردگی داشتند با کمک گرفتن از روانشناسان به شکل آنلاین، بهبودی قابل توجه ای بدست آوردند. روی درمان شناختی- رفتاری آنلاین تحقیقاتی انجام شده است. نتیجه آن حاکی از بهبود روند درمان بیمارانی است که از افسردگی، اضطراب و پریشانی عاطفی رنج می‌بردند.

مشاوره آنلاین روانشناسی به چه صورت انجام می‌شود؟

درجلسه اول مشاوره، با روانشناس خود آشنا می‌شوید و او از شما درباره وضعیت زندگیتان سوال‌هایی می‌پرسد. این سوالات برای این است که متوجه شود مشکل اصلی زندگی شما چیست و چگونه می‌تواند به شما کمک کند. بعد از چند جلسه که با درمانگر خود صحبت کردید، با او صمیمی‌تر می‌شوید و می‌توانید احساسات خود را راحت‌تر درمیان بگذارید.

ممکن است درمانگر شما تکنیک‌هایی برای کنترل احساساتتان بگوید و به شما کمک کند تا متوجه رفتار خود شوید و طوری برخورد کنید که مشکلات‌تان حل شود. به احتمال زیاد در پایان جلسه به شما تکلیفی می‌دهد مثل مشاهده رفتار خود یا دیگران یا تمرین کردن تکنیک‌های روانشناسی نظیر به کار بردن جملات مثبت در طول روز.

از چه طریقی می‌توان مشاوره روانشناسی آنلاین را امتحان کرد؟

راه‌های مختلفی برای پیدا کردن مشاوره آنلاین روانشناسی وجود دارد. یکی از اسان‌ترین آن‌ها جستجو کردن از طریق گوگل است. با یک جستجوی ساده مراکز درمانی مختلفی پیدا می کنید که خدمات مشاوره آنلاین روانشناسی ارائه می‌دهند.

 

از کجا متوجه شویم که در زمان مشاور آنلاین روانشناسی، فرد متخصص و دارای صلاحیتی با ما صحبت می‌کند؟

از سوی بعضی از سازمان‌های بین المللی دستورالعملی برای تعیین حداقل ویژگی‌های لازم برای مشاور آنلاین نوشته شده است. این دستورالعمل‌ها شامل موارد زیر می شود:

درمانگرانی که اقدام به مشاوره آنلاین روانشناسی می‌کنند باید در محدوده تخصصی خود عمل کنند و صرفا خدماتی ارائه دهند که آموزش دیده‌اند.

این دسته از درمانگران باید قوانین مربوط به کشور خود را رعایت کنند. باید مجوز‌های لازم را برای مشاوره روانشناسی آنلاین دریافت کنند.

این دسته از روانشناسان باید تخصص کافی در زمینه رشته خود بدست آورند. دوره‌های آموزش رسمی( دانشگاهی) و غیر رسمی (مانند کارگاه‌ها و همایش‌های مربوطه) را بگذرانند.

آن‌ها درک کافی از فضای دیجیتال دارند تا بتوانند از ابزارهای لازم برای ارائه خدمات مشاوره آنلاین خود استفاده کنند.

آیا مشاوره آنلاین روانشناسی شیوه امنی برای کمک گرفتن است؟

یکی از مسائلی که افراد در هنگام استفاده از خدمات آنلاین روانشناسی ممکن است با آن رو در رو شوند بحث امنیت اطلاعات است. درمانجو دغدغه این را دارد که صحبت‌ها و گفتگوی او با مشاور خود محرمانه باقی بماند و فرد دیگری به آن دسترسی پیدا نکند. برای برطرف شدن این دغدغه، از سایت، اپلیکیشن و شبکه اجتماعی استفاده کنید که ضریب امنیت بالایی دارد.

نظر (0)