1398/10/25 14:06

چطور به کسانی که دوستشان داریم نشان دهیم که برای ما اهمیت دارند

توسط مدیر / 0 نظر

چطور به کسانی که دوستشان داریم نشان دهیم که برای ما اهمیت دارند

به نیازها و خواسته های دوستانتان توجه کنید

معمولا این سخت ترین کار اما مهم‌ترین کار است که به کسی نشان دهید که شما به او توجه می‌کنید و برایتان مهم است. حتی اگر فرد مقابلتان داستانی مسخره درباره اتفاقی که در سوپرمارکت افتاده است تعریف کرد مهم است که شما عکس العملی مناسب نشان دهید که فرد مقابلتان احساس کند که شما واقعا مشتاق هستید که به او گوش دهید فارق از داستانی که برای شما تعریف می کند.

اگر شما در موضوعات ساده و پیش پا افتاده توجه مناسب را به طرف مقابلتان نشان ندهید, آن‌ها احساس نخواهند کرد که برای‌تان مهم هستند و به طبع احتمالا از چیزهایی که برای‌شان عمیق‌تر است با شما صحبت نخواهند کرد.

  • چیزهایی که با شما در میان گذاشتند که دوست دارند و دوست ندارند را به خاطر بسپارید.
  • سوالات مشخص بپرسید, مثلا به جای اینکه بپرسید "کار چطور بود؟", بپرسید: "مدیرت این روزها چطور باهات برخورد می کنه؟" (این سوالات بهتر است از همان شنیده‌هایی باشد که فرد قبلا با شما در میان گذاشته است).

متوجه زمانی شوید که فرد احساس ناراحتی می‌کند

این‌‌که بخواهید نشان دهید که فردی برای شما اهمیت دارد یعنی این‌که باید متوجه تغییرات حالی و روحیه او باشید و وقتی به نظر می‌رسد که ناراحت است از او بپرسید که حالش خوب است یا نه . می توانید از او این سوالات را بپرسید: آیا اوضاع رو‌به راه است؟ آیا کاری از دست شما برمی‌آید؟ چه مشکلی پیش آمده است؟

نشانه‌هایی از این‌که فرد ناراحت است:

  • تغییر حالات روحی سریع
  • سکوت غیرطبیعی
  • خشم شدید ناگهانی

برای گرفتن مشاوره روانشناسی تلفنی و مشاوره فردی اپلیکیشن تلیار را نصب کنید و یا به آدرس web.teleyare.com بروید و اولین تماس تلفنی خود را با مشاور و روانشناس منتخب خود بگیرید.

اغلب اوقات با هم صحبت کنید

این‌که به کسی نشان دهید برایتان مهم است چیزی نیست که با یک بار تلاش فرد این حس را کند بلکه تمرینی است که باید به آن ادامه دهید. هر هفته وقت بگذارید که درباره این‌که اوضاع چطور است. چه اتفاقات جدیدی افتاده است, چه اتفاقات استرس‌آوری افتاده است.

  • مطمئن شوید که به پاسخ دوستانتان توجه می‌کنید. شما باید به این توجه کنید که نظر دوستتان چیست تا این‌که به این توجه کنید که شما چه چیزی می‌خواهید بگویید.

به دوستتان در مورد رازها و احساسات و افکار درونی عمیق‌تان اعتماد کنید

وقتی فردی حس کند که شما به او اعتماد دارید راحت‌تر حس می‌کند که برای شما اهمیت دارد. بیشتر آدم‌ها فقط رویاهایشان را به اشتراک می‌گذارند , رازها و ایده‌هایی که با کسی که برای‌تان مهم است به اشتراک می‌گذارید و این‌که روی ساختن اعتماد بین خودتان کار کنید این را نشان می‌دهد که چقدر به دوستی‌تان ارزش می‌دهید.

وقتی پیش شما نیستند به آن‌ها فکر کنید

وقتی هدیه کوچکی می‌خرید, نامه می‌فرستید, و یا به کسی که مدتی است او را ندیده‌اید زنگ می‌زنید, اثبات می‌کنید که برای شما اهمیت دارد حتی اگر در موقعیتی باشید که نتوانید مستقیما به او ابراز توجه و علاقه کنید.

این مدل سورپرایز کردن یادآور خارقالعاده‌ای است که شما به او توجه دارید, حتی اگر هر بار متوجه آن نشود.

  • وقتی چیز کوچکی می‌بینید که به یاد او می‌افتید آن را بخرید.
  • وقتی خارج از شهر هستید نامه و یا کارت ئستال برایش بفرستید.
  • دوره‌های زمانی متفاوت با دوستانی که مدتی است ندیدینشان ارتباط برقرار کنید.

برای گرفتن مشاوره روانشناسی تلفنی و مشاوره فردی اپلیکیشن تلیار را نصب کنید و یا به آدرس web.teleyare.com بروید و اولین تماس تلفنی خود را با مشاور و روانشناس منتخب خود بگیرید.

به قول‌هایتان عمل کنید

وقتی به فردی احترام بگذارید در واقع به نوعی محبتتان را به او نشان می‌دهید. اگر قرار ملاقاتی می‌گذارید سعی کنید به موقع در آن‌جا حضور پیدا کنید. اگر قول می‌دهید کاری را انجام دهید آن را واقعا انجام دهید. اگر قول می‌دهید که رازی را به کسی نگویید, واقعا حرفی از آن به کسی نزنید.

با دیگران برنامه بگذارید

در برنامه خود اوقاتی را خالی کنید تا با دیگران بتوانید زمان خود را برنامه‌ریزی کنید, این نشان می‌دهد که شما دوست دارید آنان را در اولویت قرار دهید. برنامه شام بگذارید, با هم به تماشا فیلم بروید, و یا قبل از کار با هم به پیاده‌روی بروید. وقتی که یکی از دوستانتان را در اولویت قرار می‌دهید یعنی برای زمان و اوقات آن‌ها ارزش قائل می‌شوید.

به آن‌ها بگویید که برای شما اهمیت دارند

گاهی اوقات بهترین احساس در دنیا این است که از کسی بشنوید که شما برایشان اهمیت دارید. اینکه به کسی بگویید دوستش دارید, به دوستی‌تان ارزش بدهید, و احساس کنید بودن در کنارشان به شما حس عالی‌ای می‌دهد, راه‌های ساده‌ای هستند که نشان دهید شما اهمیت می‌دهید. فقط خودتان باشید و آن‌ها متوجه می‌شوند که شما اهمیت می‌دهید.

  • بررسی کنید که چه چیزهای خاصی است که شما در مورد آن صادقانه هستید. به آن‌ها بگویید که شما فکر می‌کنید که به خوبی به شما گوش می‌دهند, همیشه چیز قشنگی برای گفتن داشته باشید و به ایده‌ها و نظرهایشان اهمیت دهید.