1398/12/21 19:10

چگونه عشق یک طرفه را فراموش کنیم ؟

توسط مدیر / 0 نظر

چگونه عشق یک طرفه را فراموش کنیم ؟

معنا و مفهوم عشق، بسیار گسترده است. جالب است که افراد، پیش از دانستن مفهوم عشق، به دنبال نشانه‌های عشق یک طرفه می‌گردند. پیش نیاز درک مفهوم عشق یک طرفه، دانستن معنا و مفهوم عشق است، که برای فهم این مطلب، خواندن کتاب‌های روانشناسی یا کمک گرفتن از مشاور، توصیه می‌شود.

دانستن این که عشق چیست؟ بسیاری از مسائل ذهنی شما را درباره نوع رابطه‌تان و شناختن نشانه‌های عشق یک طرفه، حل می‌کند.

عشق، دارای معنا و مفهومی گسترده است. معنای عشق به کار برده شده در اشعار شاعران و عشق از نظر روانشناسی و فلسفی، تفاوت دارد. به طور کلی، مفهوم عشق، به میل و کشش شدید عاطفی نسبت به فردی دیگر دلالت می‌کند. آیا می‌توانیم هر میل و کشش عاطفی را عشق بنامیم؟ آیا می‌توانیم عشق یک طرفه را فراموش کنیم؟

 

عشق یک طرفه چیست ؟

اگر عشق را اصلی ترین نیاز زندگی نام گذاری کنیم، بی راه نیست. حتما در طول زندگی خود، این حس را تجربه کرده اید و می‌دانید که زندگی بدون عشق، تقریبا غیرممکن است. بنابراین طبیعی است به شخصی که دارای ملاک‌های ظاهری و باطنی مورد نظر شما است، عشق بورزید، حتی اگر او چنین حسی به شما نداشته باشد. عشق یعنی گذشت و فداکاری، بنابراین، زمانی که این حس در قلب شما بیدار شود، حاضر هستید هر کاری برای خوشحال شدن طرف مقابل خود انجام دهید، و آسیب‌پذیری شما از همین نقطه آغاز می‌شود. همین آسیب‌پذیری و خطر عشق یک طرفه، ما را بر آن داشته است که راه‌های فراموش کردن عشق یک طرفه و نشانه‌های آن را بررسی کنیم.

 

نشانه های عشق یک طرفه چیست ؟

علائم عشق یک طرفه، همانند هشدارهایی عمل می‌کنند که به شما گوشزد کنند، احساس خود را کنترل کنید. شاید لازم باشد، پیش از آنکه به دنبال راه‌های فراموش کردن عشق یک طرفه باشید، نشانه‌های آن را بشناسید.

نشانه‌های عشق یک طرفه در شما و طرف مقابل‌تان، با هم متفاوت است. به این معنی که، پیش از آن که رفتار‌های طرف مقابل را سنجش کنید، لازم است خودتان را بشناسید و از علائم عشق یک طرفه، در رفتار خود سراغ بگیرید.

 

علائم عشق یک طرفه در رفتار شما

 

همیشه آغاز ارتباط با شما است

از ابتدای رابطه تا کنون، در ارسال پیام‌ها شما پیش‌قدم بوده‌اید. این موضوع به اندازه ای دردناک است که به تنهایی می‌تواند شروع بحث‌های جدی را پایه‌ریزی کند. ممکن است مدت زیادی از آغاز رابطه شما بگذرد و تا کنون بارها به این مسئله فکر کرده باشید که چرا من باید اول پیام بدهم؟ یا این که، چرا تا زمانی که من پیام ندهم او از من سراغی نمی‌گیرد؟

 

احساس استرس میکنید

شما دائم نگران هستید. نگران از این که خطایی از شما سر بزند که باعث شود رابطه تان فرو ریخته شود. حتی نگرانی بابت این موضوع که آیا من توانسته‌ام به خوبی علاقه خود را به طرف مقابل نشان دهم؟ استرس شما را چند برابر می‌کند.

 

برای ریزترین مسائل عذرخواهی می‌کنید

کار هر روز شما تجزیه و تحلیل تمام حرف‌ها و رفتار‌ها است. فکر کردن به این که، چه رفتار ناشایستی از سوی شما، باعث تغییر رفتار طرف مقابل‌تان شده است، آزار دهنده است. بنابراین همواره سعی می‌کنید برای هر کار کوچکی عذرخواهی کنید.

برای گرفتن مشاوره روانشناسی تلفنی و مشاوره فردی اپلیکیشن تلیار را نصب کنید و یا به آدرس web.teleyare.com بروید و اولین تماس تلفنی خود را با مشاور و روانشناس منتخب خود بگیرید.

 

نشانه های عشق یک طرفه در رفتار طرف مقابل

 

برای حل مشکلات رابطه کار خاصی انجام نمی‌دهد

صحبت کردن درباره نیاز‌ها و مشکلاتی که در رابطه وجود دارد، اقدامی است که باید از سمت دو طرف رابطه صورت بگیرد. زمانی که یک طرف، برای حل مشکلات اقدامی انجام ندهد، رابطه از نظر او آن قدر‌ها هم جدی نیست.

 

متعهد به برنامه‌ریزی برای رابطه نیست

برنامه‌ریزی تنظیم یک زمان مناسب برای دیدار یکدیگر، یا برنامه‌ریزی برای آینده رابطه، جزو کارهایی است که باید با مشارکت هم انجام دهید. البته که این اقدام از سوی، شخص مقابل شما انجام نمی‌شود و بهانه آوردن، درخواست شما برای برنامه‌ریزی را رد می‌کند.

 

از قرار گرفتن با شما در محیط اجتماعی خودداری می‌کند

زمانی رابطه برای شخص مقابل شما جدی است که از حضور کنار شما در اجتماع و جمع‌های دوستانه و خانوادگی، امتناع نکند.

 

ارتباط با دوستان خود را به ارتباط با شما ترجیح می‌دهد

اولویت‌ها، نشانه‌های خوبی برای تشخیص یک طرفه بودن عشق هستند. در عشق یک طرفه، شنا اولویت نیستید. بلکه کار، ارتباط با دوستان و ... اولویت زندگی طرف مقابل شما را تشکیل می‌دهند.

 

احساسات خود را نشان نمی‌دهد

بیان احساسات، نیازمند این است که شخص بتواند آن‌ها را در وجود خودش پیدا کند. زمانی که طرف مقابل شما نتواند احساس علاقه و تعهد و شیفتگی نسبت به شما را در خود پیدا کند، قادر به بروز دادن آن‌ها نیست.

 

با رفتار خود سعی می‌کند از شما فاصله بگیرد

حتما شما هم از آغاز رابطه تا کنون، متوجه رفتارهایی شده اید که سعی دارند شما را از خود دور کنند. پس لازم نیست رفتارهای شخص مقابل را در ذهن خودتان جوری تجزیه و تحلیل کنید که همه چیز به نفع او تمام شود.

 

از شما انتظار دارد نسبت به کارهایی که برای او انجام می‌دهید، پاسخ مشابه بگیرد

یک رابطه عاشقانه، بر پایه تعهد شکل می‌گیرد. رابطه ای که هر دو طرف در آن تلاش می‌کنند تا به هدف معینی برسند. زمانی که احساس کردید رابطه شما به رابطه کارگر و کارفرما شباهت پیدا کرده است، باید این نشانه را جدی بگیرید و به دنبال راه کار باشید.

برای گرفتن مشاوره روانشناسی تلفنی و مشاوره فردی اپلیکیشن تلیار را نصب کنید و یا به آدرس web.teleyare.com بروید و اولین تماس تلفنی خود را با مشاور و روانشناس منتخب خود بگیرید.

 

 چند توصیه برای رهایی از عشق یک طرفه

عشق یک طرفه، هر اندازه که شدید باشد و ذهن و قلب شما را درگیر کند، در نهایت جای خود را به تنفر می‌دهد. اما تنفر به تنهایی عامل فراموش کردن عشق یک طرفه نیست. شاید واژه فراموشی برای یک عشق، واژه ای اغراق آمیز و غیرممکن باشد. حتما شما در طول زندگی خود سعی کرده اید با این اتفاق تلخ مقابله کنید. راه‌های فراموش کردن عشق یک طرفه، به شما کمک می‌کنند که بتوانید ذهن و قلب خود را آرام کنید و با این اتفاق کنار آیید.

 

زمانی برای سوگواری اختصاص دهید

قبول کردن این موضوع که اتفاق ناخوشایندی برای شما افتاده است و احساسات خود را از دست داده اید، تاثیر زیادی در روان شما دارد. لازم است زمانی هر چند طولانی را به این امر اختصاص دهید و به بازیابی احساست خود بپردازید. در برخی موارد، این مدت زمان ممکن است سه الی چهار سال نیز طول بکشد. توجه داشته باشید که در طی این زمان، شخص جدید را وارد زندگی خود نکنید.

 

افکار خود را از آن شخص منحرف کنید

سعی کنید به انجام دادن کارهایی بپردازید که ذهن شما را درگیر خود کنند. انجام دادن کارهای هنری مانند تمرین نقاشی، موزیک یا ورزش کردن، به شما کمک می‌کند عشق یک طرفه خود را فراموش کنید.

 

به یاد داشته باشید که عشق شما به خودتان مهم تر است

این که شما خودتان را از هر شخصی مهم تر بدانید و خودتان را بیشتر از هر کسی دوست بدارید، قدرت مقابله با سختی‌های فراموش کردن عشق دیگری را برایتان به ارمغان می آورد. دقت داشته باشید که تمام کارهایی که انجام می‌دهید و تمام اهدافی که دنبال می‌کنید، در نهایت باید به خوشحالی و مراقبت از خودتان منتهی شوند.

 

از خانواده و دوستان خود کمک بگیرید

گذراندن زمان مشخصی در کنار خانواده و دوستان، در طول روز احساس خوبی در شما ایجاد می‌کند. این حس نشاط می‌تواند با اضافه شدن تجربه‌های جدید نیز همراه باشد که همگی می‌توانند شما را در فراموش کردن عشق یک طرفه کمک کنند.

 

برای رسیدن به هدف‌های خود برنامه‌ریزی کنید

شاید قدری مشکل باشد که در زمان ناراحتی، به موضوع دیگری فکر کنید. اما خوب است بدانید که فکر کردن به اهداف بزرگ و دنبال کردن راههای رسیدن به آنها، کمک بزرگی در از یاد بردن عشق یک طرفه به شما میکند.

 

بیشتر بخوانید:

عشق چیست ؟ انواع عشق

حقایق روانشناسی درباره عشق که باید بدانید

چگونه عشق بورزیم ؟ عشق چیست ؟

نظر (0)